MEDŽIO ANGLIS

UAB „DG Medžio anglis „

       Medžio anglis yra produktas, gaunamas kaitinant medieną aukštoje temperatūroje, uždaroje erdvėje ir be deguonies. Toks procesas leidžia pašalinti didžiąją dalį medienoje esančio vandens ir natūralių dervų.

Gera medžio anglis :

  • Gryna: anglies kiekis turi viršyti 80%. (Anglies kiekis yra geriausias medžio anglies kokybės rodiklis.)
  • Lengva: tai geriausiai pasiekiama, kai lakiųjų medžiagų yra apie 12%, o drėgmės lygis kaip galima žemesnis.
  • Dega kaitriai ilgą laiką, dėl gero anglies ir lakiųjų medžiagų santykio.

 

Anglies ir lakiųjų medžiagų kiekio santykis

               Kai anglies kiekis yra didesnis kaip 86%, medžio anglį sunku uždegti. Jei anglies mažiau negu 80% – likusią medžio anglies dalį (20% arba daugiau) sudaro drėgmė ir lakiosios medžiagos. Todėl medžio anglis degs blogai arba sudegs per greitai ir bus daug pelenų.
Gaminant medžio anglį gerą santykį pasiekti sunku. Tai įmanoma tik medį kaitinant labai aukštoje ir vienodoje temperatūroje (550°).
Mes šitą pasiekėme naudodami itin kokybišką įrangą, atidžiai kontroliuodami medžiagas, gamybos procesą ir galutinį produktą.

 

Anglies gavimo procesas

               Senovės antikos laikais medžio anglis buvo gaunama deginant medį didelėse molio krosnyse. Toks procesas tebėra naudojamas kai kuriose Afrikos, Azijos ir Pietų Amerikos šalyse.

    Pagrindiniai jo trūkumai:

  • maža anglies dalis galutiniame produkte
  • didelis nesudegusios medienos kiekis dėl sąlyginai žemos krosnies temperatūros
  • dauguma natūralaus medžio dervų lieka medžio anglyje

Ilgainiui molio krosnis pakeitė “marmitai” – krosnys, pagamintos iš metalo lakštų. Šiose krosnyse medis sudega geriau, tačiau jose labai sunku palaikyti vienodą temperatūrą. Darbo našumas yra žemas ir medžio anglies kokybė nėra garantuota. Dar daugiau- sunku rasti kvalifikuotų darbininkų galinčių dirbti prie tokių krosnių, kadangi procesas kontroliuojamas remiantis tik žmogiška nuojauta.
Mes naudojame pramonines krosnis. Jų pagrindinis privalumas yra pilnas medienos suanglėjimas, o tikslūs matavimo prietaisai užtikrina nuolatinę medžio anglių kokybės kontrolę.

Kol kas beveik visa mūsų produkcija eksportuojama, tačiau mes pasiruošę išklausyti bet kokius Jūsų pasiūlymus ir pageidavimus:

 

UAB „DG Medžio anglis „

tel.: +370 69949122
fax.: +370 45 570300

info@medzioanglis.lt