Pirmąjį Atvirąjį Baltijos šalių barbekiu čempionatą laimėjo „BBQ Girls“ iš Estijos

Praėjusį savaitgalį, liepos 15–17 d., Palangoje vyko Tarptautinis Barbekiu kepėjų čempionatas, kuriame dalyvavusios komandos varžėsi ne tik skirtingų patiekalų kategorijose, bet ir kovojo dėl geriausio Baltijos Barbekiu kepėjų komandos titulo. Šis čempionatas vienu metu apjungė XI-ajį Lietuvos Barbekiu kepėjų čempionatą, kurio nugalėtojais tapo „Santa Maria Komanda“, pirmąjį Atvirąjį Baltijos šalių barbekiu čempionatą, kurį laimėjo dailiosios lyties atstovių komanda iš Estijos „BBQ Girls“, jos taip pat nugalėjo ir III-iajame Tarptautiniame visos kiaulės kepimo čempionate.

Kaip teigia Lietuvos barbekiu kepėjų asociacijos (LBKA) prezidentas Juozas Kaminskas, gausaus žiūrovų būrio sulaukęs čempionatas pajūryje surengtas pirmąjį kartą.

Įprastai barbekiu čempionatus rengiame per įvairius renginius, vykstančius įvairiuose miestuose, na o šį kartą mus priėmė Palanga, – pasakoja J.Kaminskas, – Tai buvo šventė ne tik čempionate dalyvavusioms komandoms, atvykusioms iš skirtingų šalių. Tris dienas netoli Palangos tilto įsikūrusiame čempionato miestelyje apsilankė gausus būrys poilsiautojų, svečiuose sulaukėme pajūrio restoranų savininkų ar įvairių renginių organizatorių.“

Pasak J.Kaminsko, Palangos restoranų savininkai džiaugėsi, kad pagaliau toks renginys suorganizuotas Palangoje, o žiūrovai ne tik domėjosi kepimo ant grilio subtilybėmis, bet ir nuodugniai stebėjo, kaip buvo kepama visa kiaulė.

Tarptautiniame barbekiu čempionate dalyvavo grilio profesionalus ir mėgėjus subūrusios komandos iš Estijos, Lenkijos, Ukrainos ir, žinoma, Lietuvos, viso – 14 komandų. Tiesa, lietuvių komandų buvo daugiausia – net 8-ios.

Kaip ir kiekviename barbekiu čempionate, patiekalus vertino kompetentinga komisija. Jai vadovavo Pasaulinės asociacijos WBQA (angl. World BBQ Associaton) atstovas Benjaminas Bartletas (Benjamin Bartlett), komisijoje buvo ir Jaanas Habicht, Pasaulinės Barbekiu kepėjų asociacijos narys bei Estijos Barbekiu kepėjų asociacijos prezidentas. Taip pat šį kartą į komisiją pakvietėme ir po vieną atstovą iš kiekvienos dalyvavusios komandos,“ – pasakoja čempionatą organizavusios asociacijos prezidentas.

Kadangi komandų sudėtis buvo labai įvairi: nuo profesionalų, pelniusių ne vieną apdovanojimą pasauliniuose čempionatuose, iki grilio kepėjų mėgėjų bei asociacijos partnerių ir rėmėjų, prieš čempionatą surengti mokymai komisijos nariams, kuriuose Benjaminas Bartletas ir Jaanas Habicht mokė teisėjus, kaip vertinti grilio patiekalus, į ką atkreipti dėmesį.

Tiesa, Tarptautinis Atviras Baltijos šalių barbekiu čempionatas surengtas pirmą kartą, iki šiol tiek Estijoje, tiek Lietuvoje vykdavo atskiri čempionatai. Tad nuspręsta apjungti jėgas ir surengti bendrą Baltijos šalių čempionatą. Kaimyninėje Latvijoje kol kas nėra panašios grilio meistrus vienijančios asociacijos, tačiau iš karto po įvykusio čempionato Juozas Kaminskas su Jaanas Habicht vyksta į Latviją, kur bus steigiama Latvijos Barbekiu kepėjų asociacija. Lietuvoje tokia asociacija gyvuoja jau 11-us metus ir vienija per 50 profesionalių grilio kepėjų.

Pasak Pasaulinės barbekiu asociacijos atstovo Benjamino Bartleto, trijų čempionatų apjungimas buvo puikiai suorganizuotas ir atitinka aukščiausius BBQ renginių standartus.

Palanga buvo puikiai vieta tokiam renginiui ir plačiajai visuomenei, kurios didžioji dalis – atvykę atostogauti poilsiautojai. Jie buvo maloniai nustebinti įvairių kvapų ir tuo, kaip komandos ruošė gardžius patiekalus ir kepė visą kiaulę, – pasakoja svečias iš Anglijos, – Visos komandos parodė puikų meistriškumą, o nugalėjusios „BBQ Girls“ pasižymėjo itin nuosekliu įvairių skonių patiekalų gaminimu.“

Pasak Jaano Habicht, kuris yra ir Pasaulinės Barbekiu kepėjų asociacijos narys bei Estijos Barbekiu kepėjų asociacijos prezidentas, šiame čempionate vyko labai įtempta kova.

Visos komandos pasirodė labai puikiai, tad konkurencijos ir azarto netrūko. Nugalėjusi komanda „BBQ Girls“ yra pelniusi ne vieną apdovanojimą Estijos barbekiu čempionatuose, ir, nepaisant to, kad jos yra damos ir nėra profesionalios virėjos, jos nugalėjo ir Tarptautiniame visos kiaulės kepimo čempionate, – pasakoja Estijos Barbekiu kepėjų asociacijos prezidentas, – Antroji estų komanda, užėmusi trečią vietą bendroje įskaitoje, Lietuvoje jau lankėsi ir dalyvavo kituose barbekiu čempionatuose.“

Pasak J.Habicht, nors tai ir pirmasis Baltijos šalių barbekiu kepėjų čempionatas, jis suorganizuotas puikiai ir jis tikisi, kad tai taps tradicija. Kitais metais čempionatas vyks Estijoje.

Tarptautinio barbekiu čempionato, vykusio Palangoje, rezultatai:

Pirmąjį Atvirąjį Baltijos barbekiu čempionatą laimėjo viešnios iš Estijos – „BBQ Girls“. Jos parodė geriausią meistriškumą visose kategorijose: žuvies, vištienos, kiaulienos šonkaulių, jautienos ir deserto. Antrą vietą užėmė „Santa Maria Komanda“, kuri laimėjo ir XI-ajį Lietuvos Barbekiu čempionatą, trečią vietą Baltijos šalių barbekiu čempionate pelnė taip pat svečiai iš Estijos – „No Name BBQ Team“

Tarp Lietuvos komandų, besivaržiusių XI-ajame Lietuvos Barbekiu čempionate, pirmą vietą užėmė jau minėta „Santa Maria Komanda“, antrą vietą užėmė „Vilniaus paukštyno BBQ“ komanda, treti liko „Borjomi Grill Team“.

III-ajame Tarptautiniame Visos kiaulės kepimo čempionate nugalėjo „BBQ Girls“, antrą vietą užėmė svečiai iš Ukrainos „Syndrome J“, trečia vieta atiteko „BBQ Locomotive“.

Komandos buvo apdovanotos ir atskirų patiekalų kategorijose: žuvies kategorijoje nugalėjo „Santa Maria Komanda“, vištienos patiekalą geriausiai pagamino „BBQ Girls“ iš Estijos, kiaulienos šonkauliukus geriausiai iškepė „Santa Maria Komanda“, jautienos patiekalo rungtyje geriausios buvo „BBQ Girls“. Specialioje deserto kategorijoje, įsteigtoje pirmojo LBKA prezidento Gintauto Zuikaičio garbei, nugalėjo lietuviai „Proflame Grill Team“.

Daugiau informacijos: LBKA direktorius Aurelijus Bagočiūnas, aurelijus.bagociunas@gmail.com arba +370 616 25811. www.grilis.net

REZULTATAI

 

 

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *