Naujas Lietuvos rekordas – iškeptas ilgiausias vištienos šašlykas

Rugsėjo 19-ąją pasiektas dar vienas Lietuvos rekordas – Tautų mugėje Vilniuje iškeptas ilgiausias vištienos šašlykas. Jam pagaminti prireikė daugiau nei 2000 vištienos šlaunelių mėsos gabalėlių, 100 m ilgio iešmų ir specialiai pagamintų kepsninių. Net 300 kg sveriantis vištienos šašlykas išdalintas Tautų mugės svečiams. Ilgiausią šašlyką kepė Lietuvos barbekiu kepėjų asociacijos (LBKA) nariai, Pasaulinės BBQ asociacijos (angl. World BBQ Associaton) atstovas Benjaminas Bartletas (Benjamin Bartlett), pasaulyje labiau žinomas kaip BBQ Ben, Lietuvos virtuvės šefas Ruslanas Bolgovas ir AB Vilniaus paukštynas atstovai.

Lietuvos rekordo siekimas – tai viena iš tradicinių atviro Lietuvos grilio kepėjų čempionato programos dalių. Pasak LBKA prezidento Juozo Kaminsko, kiekviename čempionate ant ugnies gaminamas rekordinio dydžio patiekalas: prieš dvejus metus iškeptas rekordinis kiekis buritų, 2014 m. – didžiausia vištienos „Tulpė“, na, o jubiliejinio čempionato metu nuspręsta iškepti ilgiausią šašlyką.

„Vis dažniau lietuviai šašlykams kepti renkasi vištieną, todėl kartu su mūsų partneriu Vilniaus paukštynu Tautų mugės svečiams iškepėme itin rudeniško – grybų – skonio vištienos šlaunelių mėsos šašlykus,“ – pasakoja Juozas Kaminskas.

Net 300 kg vištienos šlaunelių mėsos gabalėlių buvo kepama ant 100 m ilgio sukabintų iešmų, kuriuos grilio meistrai apversdavo vienu metu.

Pasak svečio iš Didžiosios Britanijos Benjamino Bartleto, kuris tapo dar vieno Lietuvos rekordo liudininku, pasaulyje ne taip dažnai gaminami rekordinio dydžio patiekalai.

„Daug keliauju po pasaulį ir dalyvauju įvairiuose renginiuose, kuriuose dažniau tenka matyti sporto, meno ar kitų sričių rekordus. Na, o maisto rekordai ne tokie dažni. Jų siekti nėra taip paprasta, nes neužtenka vien didelio kiekio maisto. Jį reikia gerai paruošti, reikia ir specialios įrangos ir būrio profesionalių virėjų bei grilio meistrų. Tai – ne tik puikus reginys, bet ir šventė dalyviams bei žiūrovams“.

Jau trečio rekordo kartu su Lietuvos barbekiu kepėjų asociacija siekusio Vilniaus paukštyno atstovai teigia, kad šių metų marinuotos vištienos pardavimai tik patvirtina, jog mūsų šalyje grilio kultūra tampa vis populiaresnė.

„Džiaugiamės, kad vis daugiau lietuvių ant grilio kepa vištieną. Na, o šiai šventei šlaunelių mėsa pasirinkta ne atsitiktinai – visų pirma, lietuviai mėgsta kepti šašlykus, antra – vištienos šlaunelių mėsa yra sultingiausia vištienos dalis, puikiai tinkanti jiems iškepti“, – teigia „KG Group“ marketingo direktorius Artūras Skairys.

Vištienos šlaunelių mėsos šašlykas grybų skonio marinate – naujausias Vilniaus paukštyno populiarios marinuotos vištienos linijos „Premium“ produktas.

Ilgiausias vištienos šašlykas keptas 3,5 val., o rekordui ruoštasi net visą mėnesį, nes tiek laiko užtruko pagaminti specialius grilius ir 100 m ilgio iešmus. Kepant rekordinio ilgio šašlyką dalyvavo 50 profesionalių grilio kepėjų ir padėjėjų.

Ilgiausio vištienos šašlyko rekordą fiksavo ir į Lietuvos rekordų knygą įtrauks agentūra „Factum“. Rekordo gimimo arbitrai – BBQ Ben – svečias iš Didžiosios Britanijos Benjaminas Bartletas (Benjamin Bartlett) ir profesionalus Lietuvos virtuvės šefas Ruslanas Bolgovas.

Atviro Lietuvos grilio čempionato dalyviai sukūrė interaktyvų Lietuvos žemėlapį, kuris buvo suformuotas iš grilyje keptų šašlykų, padažų ir kitų grilio priedų.

Užfiksavus rekordą, ilgiausias Lietuvoje vištienos šašlykas, pagardintas rudeniškais padažais, išdalintas Tautų mugės svečiams.

Interaktyvus Lietuvos zemelapis

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *